מהו רכב Recreational Vehicle] RV]?

מהו רכב Recreational Vehicle] RV]?

לא רק בארה"ב ואירופה – רכב ה-RV מגיע גם לישראל במגוון גדלים, תצורות וייעודים.

RV היא הגדרה קטגורית לכלי-רכב המשמשים למגורים, קמפינג, טיולים או מסחר ונחלקת לשלושה סוגים עיקריים: קלאס A, קלאס B ו-קלאס C ובישראל מתייחסים אליהם גם כקרוואן ממונע או "בית על גלגלים".

אם אתם לפני רכישה או השכרה של RV, חשוב מאוד להכיר את הסוגים הקיימים ואת ההבדלים ביניהם. ההגדרה המדויקת או המוכרת של רכבים מסוג זה משתנה לעיתים ממדינה למדינה ומאזור לאזור בעולם. היכן שיש יותר שטח רכבים אלו יכולים להגיע לממדים עצומים, במיוחד בהשוואה למדינת ישראל.

בדרך כלל כלי רכב זה יהיה ממונע אך פעמים רבות משתמשים במונח שגור זה לתיאור נגררי פופ-אפ, רכבי חמישה גלגלים וגם טריילרים למטרות שונות וביניהן הקמת חנויות ניידות ואספקת שירותים שונים באמצעותן כמו בר משקאות נייד, ניידות שידור טלוויזיה, מכירת מזון ועוד.

קלאס A – הסטנדרט הנפוץ והיוקרתי ביותר ל-RV מודרני. בדרך כלל מצויד בשישה גלגלים, הרכב מציע רמת אירוח ונוחות שניתן בהחלט להשוות לחדר מלון 5 כוכבים, המאפשר מרחב גדול במיוחד ואבזור מתקדם לשהייה ממושכת בדרכים.

קלאס B – רכבים אלו הרבה פעמים נראים כמו ומתחילים כוואן, רכב מסע למטרות מסחר או הסעת אנשים ועוברים תהליך הסבה. ככל שהביקוש לרכבים אלו גדל כך ניתן להשיגם ביותר תצורות ומודלים שונים הנמכרים בשוק וכוללים, בין היתר, גג בגבהים שונים, הארכת השאסי (שלדת הרכב), התקנת ציוד ייעודי לשהיית הנוסעים ברכב לאורך פרקי זמן ארוכים ושיפורים יצירתיים נוספים. מחיר רכב מסוג זה בדרך כלל נמוך יותר ממחירו של RV קלאס A.

קלאס C – רכב מסוג זה דומה יותר למשאית קטנה מאשר וואן או קרוואן המוכר לרבים מאיתנו. עם גג גבוהה יותר מהרגיל, ניתן לזהות RV קלאס C בקלות לפי מבנה הייחודי שלו. RV זה כולל מרווח גדול ושטחי אחסון היכולים להכיל מטבח נייד, חדר אירוח ברמת נוחות גבוהה ומגוון אמצעים ואביזרים מותאמים במיוחד לקטגוריה זו. טווח המחירים בקטגוריה זה יכול להשתנות וגבוהה יותר מאשר בקטגוריות הקודמות עקב כך שלרכב זה יכולות שינוע ומנוע עוצמתי המאפשר נסיעות ממושכות וארוכות גם בתנאי שטח הרריים או כבישים מהירים בין-לאומיים.

כל הסוגים השונים של רכבי RV מכונים גם Motorhome / מוטורהום.

RV נגררים

כמו רכבי RV ממונעים, ישנם גם כלי-רכב נגררים המציעים מאפיינים דומים לקלאס A ו-B אך מובלים על ידי רכב גורר ליעדם. זהו סוג נוסף של Recreational Vehicle שיכול להיות זול יותר משמעותית עבורכם אם ברשותכם וו גרירה ורישיון מתאים. בקטגוריה זו ישנם נגררי פופ-אפ המתקפלים בקלות עד ליישומם בשטח לפי הצורך המוגדר הכולל מגוון שימושים בלתי מוגבל כמו דוכן מזון נייד, שטח אחסון המאפשר שינוע ציוד מחנאות, קמפינג (קמפר), שייט אתגרי, טיולי אופניים וגם מגורים זמניים או ארוכי טווח.

WhatsApp Chat
שליחה באמצעות וואטסאפ
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

Facebook